CONTOH RPH P. MORAL T4

August 7, 2017 | Autor: Ibnu Jannah | Categoria: Education
Share Embed


Descrição do Produto




CONTOH RPH
PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4

Kelas : 4 Cempaka
Masa : 8.30 – 9.30 pagi
Nilai Utama : Bekerjasama
Nilai sampingan : Kerajinan, keadilan.
Tajuk : Kami Bekerjasama
Standard Kur. : Bekerjasama dengan jiran
Standard Pemb. : 12.1.3 , 12.1.4
Objektif Pembelajaran ( OP ) : Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid dapat;
Menyatakan sekurang-kurangnya dua nilai sampingan melalui aktiviti yang dijalankan.
( Kognitif )
Menceritakan perasaan apabila melakukan aktiviti bersama jiran. ( Afektif )
Menunjuk cara satu aktiviti bekerjasama dengan jiran. ( Psikomotor )
EMK : Keusahawanan ( EK5 ), TMK
BBM : Komputer riba, lcd projektor, peralatan gotong-royong
Aktiviti :
Set Induksi : Mengangkat meja guru di dalam kelas.
(Guru menyoal dan mengaitkan set induksi dan nilai yang akan dipelajari)
Langkah-langkah :
Guru menerangkan tentang nilai yang akan dipelajari.
Guru menunjukkan tayangan video berkaitan tajuk. - TMK
Guru bersoal jawab dengan murid tentang paparan video tersebut untuk menjana idea murid. ( berkaitan nilai / aktiviti ) – OP 1 / EK5

CONTOH SOALAN
1. Apakah yang kamu dapat dilihat melalui tayangan video sebentar tadi?
2. Apakah aktiviti yang dilakukan?
3. Apakah nilai yang diamalkan di dalam aktiviti tersebut ?







Guru memberi penerangan / arahan berkaitan aktiviti ( simulasi ) mengikut kumpulan.
** Contoh aktiviti : Suasana majlis perkahwinan jiran ( menyapu sampah / mencuci pinggan mangkuk / menyusun meja dan kerusi / membuang sampah)

Murid menjalankan aktiviti gotong-royong di kawasan kantin sekolah. ( Guru melakukan pentaksiran ) – OP 3 / EK5 / ( B3D1E2 – N8, N11, N12 / B4D1E3 – N8 )

Guru dan murid membuat rumusan aktiviti yang telah dijalankan. ( Penerapan nilai-nilai dan perasaan ) – OP 1 / OP 2

CONTOH SOALAN
1. Apakah yang telah kamu lakukan bersama-sama kawan?
2. Bagaimanakah perasaan kamu selepas melakukan aktiviti?
3. Apakah nilai yang telah kamu pelajari pada hari ini?
Penilaian : Pelaksanaan PBS
( B3D1E2 – N8, N11, N12 ) ( B4D1E3 – N8 )

Impak :

1. 20/20 murid berjaya melakukan aktiviti kejiranan bersama-sama di dalam kawasan sekolah
dengan rasa seronok.
2. 17 /20 orang murid dapat menguasai semua nilai yang ditaksir manakala 3 orang murid lagi
masih belum menguasai nilai keberanian.
3. 3 orang murid yang masih belum menguasai nilai keberanian akan dibimbing dalam pdp
yang akan datang.





















PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH ( PBS )

SENARAI SEMAK
( B3D1E2 – N8, N11, N12 ) ( B4D1E3 – N8 )

Nama aktiviti : Gotong-royong
Tarikh : 18 September 2014
Masa : 8.30 – 9.30 pagi

Tandakan ( / ) pada nilai yang telah diamalkan oleh murid semasa aktiviti.



B3D1E2 – N11
B3D1E2 – N12
B3D1E2 – N8
B4D1E3 – N8
BIL
NAMA MURID
KERAJINAN
KERJASAMA
KEADILAN
1
TAN PEI LING
/
/
/
2
SHARON KOH
/
/
/
3
MEGAN KANG
/
/

4
TEY JIA HEE
/
/
/
5
JOAN QUEK
/
/
/
6
KERK GEK TING
/
/

7
DANESWARY
/
/

8




9




10




11




12








Tandatangan : ....................................................
NAMA PENTAKSIR : ANGELINE TAN
GURU PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4



*** CATATAN :

Bagi murid yang belum menguasai mana-mana nilai, murid ini boleh ditaksir dalam aktiviti pdp yang akan datang berserta nilai-nilai baharu.



Lihat lebih banyak...

Comentários

Copyright © 2017 DADOSPDF Inc.